Na našem dvoře - CD pro výuku na interaktivích tabulích (DUMY)

 

CD si objednejte zde

 

Cena: 200,- Kč

          8,-  EUR

Obchodní podmínky zde >>

 

Slepice

 

Žížaly či červíčky,

hned sezobnou slepičky,

nožkama si zahrabou,

spousty dobrot vyhrabou.

Večer si pak všechny v mžiku,

sednout si jdou do kurníku.

A když vyjde sluníčko,

snesou bílé vajíčko.

                   

Dalších 11 stejně milých básniček s laskavým textem najdete na tomto výukovém CD. Všechny básničky jsou také namluvené, lze si je tedy přečíst i poslechnout. Poslechněte si básničku o králíkovi zde >>

Děti se seznámí s obsahem básničky a pak plní úkoly na interaktivní tabuli. Činnosti souvisí s postřehem, co bylo, či nebylo v básničce. Zadání je koncipováno tak, aby ho zvládly děti z mateřské školky, speciálních škol a žáci 1. ročníku základních škol. 

V každém souboru se děti seznamují s jedním domácím zvířátkem: kráva, koza, ovce, kůň, prase, slepice, husa, kachna, krůta, králík, pes a kočka.  

     Kromě básniček a zvukových nahrávek obsahuje CD domino s obrázky zvířátek, které si můžete vystřihnout. 
 
      Na každé stránce je metodické doporučení, které vnímejte jako návod, nikoli jako striktní nařízení. 
      Pracujte se soubory tak, aby to vyhovovalo právě vašim dětem.

 

CD je vytvořené v softwaru SmartNotebook 11. Na ostatních typech tabulí je využitelné s pomocí prohlížeče (případně vysvětlím). S příslušným softwarem či prohlížečem můžete s dětmi pracovat také na PC (Windows, Linux) či tabletech (Windows).

Videoukázka CD

Asi znáte ze své praxe situaci, že vytvoříte nějaký výukový materiál a děti reagují jinak, než jste si představovali. Proto jsem si "vypůjčila" několik dětí z MŠ a 1. třídy ZŠ a vyzkoušela jsem si jejich reakce. Bylo to skvělé. Děti udržely pozornost 3 hodiny. A ty, které byly ze začátku ostýchavé, běhaly za chvíli k tabuli samy od sebe. Podívejte se, jaká byla nálada.

Na Základní škole v Jablonném nad Orlicí jsem s dětmi z druhé třídy pracovala  s tímto CD. Podívejte se na hodnocení paní učitelky Lenky Štaudové.


Rádi byste dostávali novinky z interaktivka.cz? Zaregistrujte se zde:

Vaše jméno: Váš @ e-mail:

©2014 Iva Hrubá Eliášová