Co už umím - CD pro výuku na interaktivních tabulích (DUMY)

Interaktivní CD Co už vím

 

CD si objednejte zde

 

Cena: 200,- Kč

          8,-  EUR

Obchodní podmínky zde >>

 

CD je určeno pro děti předškolního věku a je koncipováno tak, aby se dalo využít i při zápisu do 1. třídy a ve speciálních školách.

Co bylo mým záměrem?

Ověřit či procvičit hravou formou základní dovednosti a znalosti dětí v oblastech:

  • prostorového vnímání
  • předmatematických představ
  • poznávání písmenka
  • schopnosti spojit celek a detail
  • pravolevé orientace
  • poznávání základních barev
  • rozpoznání geometrických tvarů

Vkaždém souboru je doporučená metodika, která vás povede celým výukovým materiálem stránku po stránce. Metodiky se nemusíte striktně držet, nechte dveře otevřené vaší fantazii a kreativitě. K jednotlivým úkolům lze přidat další, např. poznávání barev, velikostí, pravolevé orientace apod. Doporučuji vždy vycházet z aktuální situace a z respektu k individuálním schopnostem dítěte. Můžete si materiál po stažení z CD libovolně upravovat podle vašich potřeb.

Pro dítě je velmi příjemné zažít u tabule pocit úspěchu z dobré práce. Proto jsou v každém souboru úkoly různé obtížnosti. Doporučuji vám, abyste si nejprve všechny úkoly sami prošli a pak je řešili ve školce, doma, ve škole s dětmi. Tento postup vám umožní vybrat takový úkol, který dítě zvládne a tím ho povzbudit do další práce.

CD je vytvořené v softwaru SmartNotebook 11. Na ostatních typech tabulí je využitelné s pomocí prohlížeče (případně vysvětlím). S příslušným softwarem či prohlížečem můžete s dětmi pracovat také na PC (Windows, Linux) či tabletech (Windows).

Obrázky nakreslila paní Mgr. Tereza Chaloupková.

Videoukázka

Rádi byste dostávali novinky z interaktivka.cz? Zaregistrujte se zde:

Vaše jméno: Váš @ e-mail:
 

©2014 Iva Hrubá Eliášová