Sdílet na Facebooku

ZŠ Svisle Přerov

Jak se nám všem pracovalo na základní škole Svisle v Přerově.

Spokojené děti - tak by se dala vystihnout nálada ve 2. třídách 

Ve 2. třídách na Základní škole Svisle 13 v Přerově jsme pracovali se soubory Bakterie, Vitamíny, Zuby a Ovoce a zelenina. 

Já a zkažené zuby :-)

V každé třídě jsme pracovali 1 vyučovací hodinu. Propojovali jsme činnosti na interaktivní tabuli, v tištěném i digitálním pracovním listu. Děti byly aktivní, spokojené a veselé. Na otázky reagovaly velmi dobře. Nebály se říci svůj názor. Nebály se dělat chyby. V závěru hodiny děti kreslily bakterie a v itamíny. Dětská fantazie je úžasná a inspirující.

Řešení úkolu z pracovního listu zaznamenává žákyně na interaktivní tabuli

V obou hodinách byly přítomné třídní paní učitelky a také s námi jednu hodinu strávil pan ředitel, který si společně s dětmi vyzkoušel meditativní cvičení na posílení silné osobní vůle. I on odcházel z hodiny spokojený.

Na konci vyučovací hodiny mi děti zazpívaly písničku Pavla Nováka Kouzelná slovíčka popravdě přiznávám, že jsem byla velmi dojatá.

A jak hodnotila výuku paní učitelka Lenka Macečková:

Ještě jednou chci za nás obě i děti poděkovat za velice příjemné dopoledne. Děti byly velice spokojené, někteří to komentovaly slovy: " To byla nejlepší hodina v mém životě." S interaktivní tabulí se teprve učíme - my učitelky a také děti. Vaše hodiny byly zajímavé, děti získaly spoustu nových přínosných informací o vitamínech a bakteriích. V obou hodinách vládla velice milá, příjemná a pohodová atmosféra. Děti byly zcela pohlceny zajímavými tématy. Byla radost je i vás sledovat. Občas není špatné, podívat na svoji třídu z role pozorovatele. Děti pracovaly a reagovaly spontánně.
 
     
 
A já osobně děkuji paním učitelkám, panu řediteli i dětem obou tříd za krásné chvíle společného bytí.
 
Písnička o plísni - ukázka z hodiny
 
 
Děti si zavřely oči a poslouchaly, co jsem říkala a měly se vžít do dané situace: Mám peníze, jsem v obchodě a vidím pamlsky, ale vím, že jsou nezdravé, a teď odejdu a nekoupím si je. Podívejte se, jak to probíhalo. Meditační techniky se účastnil i pan ředitel (v záběru vpravo vzadu). 
 

Rádi byste dostávali novinky z interaktivka.cz? Zaregistrujte se zde:

Vaše jméno: Váš @ e-mail:
-

 

Galerie

20. 2. 2015 Ivana Hrubá Eliášová

©2014 Iva Hrubá Eliášová