Sdílet na Facebooku

ZŠ Jablonné nad Orlicí

Ověřování digitálních výukových materiálů.

V únoru tohoto roku proběhlo ověřování digitálních výukových materiálů projektu Víš, co jíš na Základní škole v Jablonném nad Orlicí. Jednu vyučovací hodinu jsem strávila s 1. třídou, ve které je 31 dětí a jednu vyučovací hodinu se 3. třídou, která má 26 dětí.  V obou případech byli ve výuce přítomni třídní učitelé, Lenka Štaudová a Martin Pavlíček, kterým patří veliký dík za spolupráci. 

V první třídě jsme s dětmi probírali téma Ovoce a zelenina. Překvapilo mě, že děti znaly spoustu exotického ovoce, ale kysané zelí téměř nikdo. Dále jsme pracovali s tématem Původ potravin a zaměřili jsme se na chov krav. Ve třídě byl klučina, který mi řekl, že mají doma krávu a tak se rozvinula zajímavá debata. Děti toho poměrně dost znaly a velmi je zaujalo video o chovu krav. Také jsme se dotkly tématu Vitamíny. Vznikly následně moc pěkné obrázky Vitamínů, jak si je děti představují.

Vitamín E (ukázka dalších obrázků vitamínů je v galerii pod článkem)

Ve 3. třídě jsme pracovali s digitálním souborem Zdravý oběd a Zdravý talíř. Po několika minutách paní učitelka Lenka přinesla učebnici Prvouky a ukázala mně i dětem stránky s podobnou tematikou s tím, že toto právě probírají. Upozornila tedy na podstatnou souvislost a uvítala možnost využít pracovní sešit Víš, co jíš 

Děti se v problematice zdravého stravování dobře orientovaly. Samy vnímali rozpor mezi tím, cim nejvíce chutná a tím, co je a není zdravé. Nakonec kreslily obrázek zdravého oběda. Je pravda, že se objevil i vepřový řízek, ale také opravdu vyvážená strava. 

Ukázka obrázku zdravého oběda (další jsou v galerii pod článkem)

Kreslíme ovoce a zeleninu - 1. třída

V režimu Průhledné pozadí řešíme problematiku výživy - 3. třída.

Když jsem poslala zprávu o tomto článku paní učitelce 3. třídy, napsala mi tento email (s jejím svolením zveřejňuji):

Ahojky Ivo, děkuju za mailík, zítra to hned ukážu i dětem, budou rády....pro nás byla hodina strávená s Vámi také takovým krásným korálkem, který si navlékáme na šňůrku....my si to takhle s dětičkama navlékáme...zážitky, pocity a tak...Ale já sama asi víc:-)) Lenka.

Galerie

28. 1. 2015 Ivana Hrubá Eliášová

©2014 Iva Hrubá Eliášová