Sdílet na Facebooku

ZŠ Gutha - Jarkovského Kostelec nad Orlicí

Ověřování digitálních učebních materiálů.

V lednu tohoto roku jsem strávila na ZŠ Gutha - Jarkovského v Kostelci nad Orlicí 90 minut s dětmi 2. třídy. Ověřovala jsem digitální učební materiály z projektu Víš, co jíš Ministerstva zemědělství České republiky. Veliký dík patří nejen dětem, ale také paní učitelce Daně Veiserové a vedení školy.

Děti jsem viděla poprvé a když jsem se doma připravovala, přemýšlela jsem, jak s nimi navážu vztah. Riskla jsem na úvod položit otázku: Co si myslíte, že je v životě nejdůležitější. Děti psaly odpovědi na papíry a přečetl ji jen ten, kdo chtěl. Více než polovina dětí  napsala na 1. místo ZDRAVÍ, dále se často objevovalo: jídlo, pití, vzduch, příroda, LÁSKA. Dvě děti napsaly, že nejdůležitější je ŽIVOT. Geniální odpověď, že?

Bylo veselo

Pracovali jsme s těmito tématy:

Výživa

Vitamíny

Příjem tekutin

Trávicí soustava

Bakterie

Zacházení s potravinami

Z každého digitálního materiálu jsem si vybrala několik stránek a poskládala jsem si nový soubor tak, abych došla k cíli, který jsem si vytýčila.

Ukázka mé přípravy

A jak to všechno dopadlo? Já jsem odcházela nadšená, byly to velmi příjemné společné chvíle. A děti, myslím, byly také spokojené. 

Nikoho jsem nemusela okřikovat.

Nikoho jsem nemusela nutit do práce.

Nikdo"nezlobil"

Byl často slyšet smích.

Posuďte sami

 

Rádi byste dostávali novinky z interaktivka.cz? Zaregistrujte se zde:

Vaše jméno: Váš @ e-mail:

 

 

 

Několik fotografií, další najdete ve fotogalerii pod článkem zde>>

 

Galerie

28. 1. 2015 Ivana Hrubá Eliášová

©2014 Iva Hrubá Eliášová