Sdílet na Facebooku

Mandaly na interaktivní tabuli

Mandala je po staletí využívána na východě stejně jako na západě nebo u nás a to nejen v náboženském kontextu (mandalu najdeme v kostelech, v klášterních zahradách nebo v kupolích křesťanských chrámů). Mandala je využívána také v psychologii, medicíně a ve školství. Přináší totiž zklidnění, zlepšení koncentrace, dává možnost vyjádřit své emoce a najít ztracenou rovnováhu.

V roce 2012 jsem se seznámila s paní Zuzkou, která je duší Centra Mandala v Brně. Zuzka vymyslela a zorganizovala charitativní projekt Mandala dětem. Mandaly mě nadchly, sama jsem byla na semináři a kreslila jsem. Byla to úžasná relaxace. A začala jsem přemýšlet, jak by se daly mandaly vytvořit na interaktivní tabuli a k čemu by se daly využít. Mandaly jsem zařadila například do výukového CD Počítáme do pěti, děti nejen vybarvují, ale současně si procvičují číslice. Podívejte se na různé možnosti stylu výplně v mandalách:

výplň vzorkem

přechodová výplň

výplň obrázkem

Několik vzorů šablon z výukového CD počítáme do pěti si můžete prohlédnout ZDE

Jak vytvořit mandalku? Podívejte se na návod:

 

 

Zaujala vás tato technika práce s interaktivní tabulí? Chtěli byste se více dozvědět a naučit? Podívejte se na záznam z webináře.

 

Rádi byste dostávali novinky z interaktivka.cz? Zaregistrujte se zde:

Vaše jméno: Váš @ e-mail:

4. 11. 2014 Ivana Hrubá Eliášová

©2014 Iva Hrubá Eliášová