Sdílet na Facebooku

Humanitní předměty na 2. stupni ZŠ

Uvažujete o zapojení dotykových zařízení do výuky humanitních předmětů na 2. stupni ZŠ?

Jaké máte možnosti?

Editování aplikací a vytváření vlastních příprav

Některé aplikace (např. M8  Mind Map, HP Scan and Capture,  FlashQuiz… ) lze editovat vlastními texty, obrázky, zvukovými efekty. Můžete tedy vytvářet své přípravy nebo zapojit do editování aplikací žáky. Je nutné počítat s tím, že naprostá většina aplikací je v angličtině.

Přehled dostupných aplikací:

Windows

Android

iPad

Propojení tabletů s interaktivních tabulí

Na tabletech s operačním systémem Windows spustíte software interaktivních tabulí. Zjistěte si licenční podmínky pro využívání příslušného softwaru. Pro samotnou práci při vyučování je důležité velmi kvalitní technické zázemí a výborné připojení k Internetu.

Online aplikace

Na Internetu najdete jak online aplikace, tak hotové přípravy pro interaktivní tabule apod. Vytvořte si na sdíleném úložišti se svými kolegy přehlednou tabulku se stručným popisem zdrojů. Ušetříte si tak čas při jejich vyhledávání.

Příklad pěkné online aplikace na tvorbu rodokmenu

My Heritage

Prostředí aplikace je intuitivní. Najdete zde články a videa s nápovědou, jak s aplikací pracovat. Rozpracovaný projekt můžete uložit a doplňovat podle potřeby, vytisknout či sdílet na Internetu. Aplikace umožňuje spolupráci s dalšími uživateli. 

Více informací získáte v příručce, která vznikla v rámci projektu Kantor ideál.

Rádi byste dostávali novinky z interaktivka.cz? Zaregistrujte se zde:

Vaše jméno: Váš @ e-mail:
 

 

20. 4. 2015 Ivana Hrubá Eliášová

©2014 Iva Hrubá Eliášová